خانه آموزش رشد کسب و کار در فضای مجازی و راهکار های رسیدن به آن

رشد کسب و کار در فضای مجازی و راهکار های رسیدن به آن

0
رشد کسب و کار

رشد کسب و کار در فضای مجازی و راهکار های رسیدن به آن

امروزه یکی از مسئله های فکری صاحبان مشاغل رشد کسب و کار است، البته حق دارند زیرا برای کسب و کار خود هزینه های زیادی کرده اند، ما در این پست قصد داریم چند روش رشد کسب و کار در فضای مجازی را به شما آموزش دهیم و شما را در حد اطلاعاط خود یعنی در حوضه فضای مجازی راهنمایی کنیم.

برای رشد کسب و کار در فضای مجازی چند ابزار وجود دارد که عبارتند از: سایت، کانال تلگرام و شبکه های مجازی دیگر، پیج اینستاگرام و … که هر کدام را برای شما توضیح می دهیم، پس با ما همراه باشید. ابتدا شمارا با موضوع برندینگ آشنا میکنیم.

برندینگ (Branding) یا برندسازی چیست؟

به طور کلی برندینگ، فرآیندی است که در طی آن به جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت افزوده می‌گردد، بدین وسیله ارزش آن برای مشتریان و سایر ذی نفعان افزایش می‌یابد. و محبوبیت آن محصول یا برند نزد طرفداران و مشتریان بسیار بالا میرود، مثلا شنیده اید که فلان شرکت پول برند خود را میخورد و بیشتر پول محصول مربوط به برند آن محصول است.

برندینگ حاصل تبلیغات و دیده شدن در سایت ها و شبکه های مجازی است، البته کیفیت خود محصول یا خدمات هم بسیار در این امر اهمیت دارد. برای دیده شدن و رشد کسب و کار در فضای مجازی چند ابزار وجود دارد که توضیح می دهیم.

سایت

بهترین راه برای رشد کسب و کار در فضای مجازی داشتن یک سایت است، یک سایت به محصول یا خدمات شما ارزش میدهید به طوری که در بسیاری از کسب و کار ها هزینه های زیادی را برای این موضوع در نظر می گیرند، یک سایت خوب میتواند شما را در رشد کسب و کارتان خیلی کمک کند به طوری که از نظر درامدی و برندینگ رشد قابل توجهی خواهید داشت.

در واقع یک سایت خوب و کامل مثل داشتن یک مغازه یا دفتر کار بزرگ و کامل و شیک است که هرچه کامل تر و  زیباتر باشد افراد بیشتری را جذب خود می کند. برای داشتن یک سایت خوب و مفید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کانال تلگرام

داشتن یک کانال تلگرام و قرار دادن محصولات و خدمات در آن میتواند شما را در رشد کسب و کار بسار کمک کند، کانال تلگرام مثل یک ویترین عمل میکند به صورتی که محصولات و خدمات شما در دید مشتری قرار میگیرد و مشتری به صورت آزادانه میتواند انتخاب کند. البته برای کانال تلگرام باید عضو گیری کرد و راههای زیادی برای اینکار وجود دارد. امروزه با افزایش هزینه های کرایه و خرید دفتر کار و مغازه بسیاری از کسب و کار ها با کانال های تلگرامی فعالیت خود را ادامه می دهند و رشد قابل توجهی هم داشته اند زیرا کانال های تلگرامی محدودیت زمانی و مکانی نیز ندارند.

پیج اینستاگرام

داشتن یک پیج اینستاگرام نیز یکی دیگر از راه های رشد کسب و کار در فضای مجازی است زیرا اینستاگرام کاربران زیادی در داخل ایران دارد، داشتن یک پیج معمولی یا یک پیج تجاری میتواند به شما کمک زیادی کند.

اگر یک نگاه ساده به اینستاگرام کنید میبینید که فروشگاه های زیادی در داخل این فضا وجود دارد، ایرانیان نیز به این فضا عادت کرده اند و امروزه بسیاری ازخرید های خود را در داخل اینستاگرام انجام میدهند.

مطمئن باشید که اگر در داخل اینستاگرام درست کار کنید و یکیری اصول را رعایت کنید فروش بالایی در داخب این فضا خواهد داشت.

جمع بندی

اگر به دنبال رشد در کسب و کار در فضای مجازی هستید مطمئن باشید اگر راهکار های بالا را انجام دهید رشد خواهید کرد و میتوانید مثلا با داشتن یک سایت خوب یک کانال و یک پیج خوب هم  داشته باشید زیرا کاربران در این فضا در حال تبادل هستند و با رشد در این فضا در نتیجه رشد در کسب کار خود شوید.

با ما همراه باشید…

مطالب پیشنهادی 

رشد کانال تلگرام و چگونگی افزایش عضو کانال 

 

 

 

بارگذاری بیشتر در آموزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *