خانه آموزش اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی+آموزش

اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی+آموزش

0
اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی+آموزش

اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی+آموزش

در دنیایی که همه افراد با وب و نت در ارتباط هستند و برای کارهای روزمره به اینترنت نیاز دارند و همه جا امکان استفاده از وای فای نیست برای اکثرا پیش امده که بخواهند ازطریق لپ تاپ و کامپیوتر بوسیله گوشی اندروید خود به اینترنت و وب متصل بشن وبروید درنظر دارد در این پست چهار روش بسیار آسان و کاربردی اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی+آموزش را به شما آموزش بدهد با استفاده از این روش ها دیگر مشکلی برای دسترسی به اینترنت با لپ تاپ و کامپیوتر بدون وای فای وجود ندارد و به راحتی از گوشی خود به عنوان وای فای استفاده کنید. با وبروید همراه باشید.

 

 چهار روش اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر خانگی

۱٫ اتصال از طریق “یو اس بی”

این روش برای کاربران رایانه های شخصی (PC) پیشنهاد می شود، چرا که ممکن است دستگاه آنها قابلیت بلوتوث و وای فای را نداشته باشد.

پس از اتصال، در تلفن اندرویدی خود به بخش Setting> Wireless & Network> More بروید. در این بخش به دنبال گزینه Tethering & Portable Hotspot بگردید. سپس می توانید به کمک گزینه USB Tethering تنظیمات مورد نظر را جهت اتصال اعمال نمایید. برای اطمینان از اتصال یک آیکون نوتیفیکیشن در نوار بالا ظاهر خواهد شد.

 

۲٫ اتصال از طریق “بلوتوث”

اگر لپ تاپ شما از سرویس بلوتوث پشتیبانی می کند حتی میتوانید از طریق بلوتوث حالت Tethering را امتحان کنید. اتصال از این طریق نیز مانند شیوه قبل از همان صفحه Tethering & portable hotspot در قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی شما اجرا می شود. برای اجرای این عمل بلوتوث لپ تاپ خود را روشن کرده و در کنترل پنل قسمت Devices & Printers را باز کنید. حالا از دکمه Add a Device برای اضافه کردن گوشی خود به بلوتوث لپ تاپ استفاده نمایید.

پس از این که لپ تاپ و گوشی شما در حالت بلوتوث یکدیگر را شناختند (pair شدند) شما می توانید با راست کلیک کردن روی گزینه Access Point حالت آن را به tether over Bluetooth تغییر دهید و از اتصال توسط بلوتوث که مزایای خاص خود را نیز دارد بهره مند شوید.

این کار را از تنظیمات بلوتوث در هر دو دستگاه می توانید انجام دهید. در بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable به قسمت Bluetooth بروید. در رایانه نیز به بخش Control Panel > Hardware and sound > Devices and printers مراجعه کنید. بر روی آیکون تلفن خود راست کلیک کرده و به ترتیب گزینه های Connect using > Access point را انتخاب نمایید. سپس تلفن شما باید آیکون اتصال به کمک Tethering را در نوار نوتیفیکیشن نشان دهد.

 

۳٫ اتصال از طریق “وای فای”

برای اتصال موبایل به لپ تاپ و تبلت ها از طریق وای فای ابتدا در اندروید به بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable مراجعه کرده و در این قسمت به بخش Wifi بروید. ممکن است در برخی از تلفن ها نام این بخش، Portable WLAN Hotspot باشد. سپس به بخش وای فای رایانه خود بروید. در این قسمت باید نام تلفن خود را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن و وارد کردن پسورد می توانید از اینترنت همراه استفاده نمایید. لازم به ذکر است هنگام روشن کردن وای فای اسپات در اندروید باید رمز یاد شده را تعیین کنید.

 

۴٫  از طریق اشتراک معکوس یا همان Reverse Tethering شما میتوانید گوشی اندرویدی خود را به یک کامپیوتر متصل کنید و از این طریق اینترنت روی کامپیوتر یا لپ تاپ را با دستگاه اندرویدی به اشتراک بگذارید که البته این یک حالت غیرمعمول است ولی در جای خاص خود کاربرده فراوانی خواهد داشت.

 

 

پیشنهاد ویژه

دانلود تلگرام بلاکچین بدون مسدودی و قطعی

آموزش رفع ارور Link not allowed در اینستاگرام

تقویم ۹۹ برای اندروید – دانلود تقویم ۱۳۹۹ برای اندروید

فالور رایگان اینستاگرام و روش های افزایش آن

بارگذاری بیشتر در آموزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *