خانه آموزش ویندوز آموزش کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ

آموزش کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ

0
کاهش حجم عکس

کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت با استفاده از فتوشاپ

در فتوشاپ روش های متفاوتی برای ذخیره عکس وجود دارد. شما می توانید طرح و عکس خود را به فرمت های گوناگون و با کیفیت های مختلف ذخیره کنید. همواره برای کاربران ویندوز کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت بسیار با اهمیت بوده است. گاهی اوقات طرح های گرافیکی و عکس های پرکیفیتی هستند که حجم بسیار بالایی را اشغال می کنند. این تصاویر را می توان به گونه ای ذخیره نمود که کیفیت آن تغییری نکند.

در این مطلب سعی میکنیم یکی از بهترین روش ها برای ذخیره سازی عکس در فتوشاپ را آموزش دهیم. با این روش یک تصویر را به فرمت های jpg,png,gif می توانیم ذخیره کنیم و هنگام خروجی گرفتن با تغییر دادن میزان شفافیت و اندازه بزرگی عکس، حجم خروجی تصویر را تغییر بدهیم. با وبروید همراه باشید.

آموزش کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ

۱- ابتدا تصویری که می خواهید حجمش را کم کنید در فتوشاپ باز کنید. برای ذخیره سازی عکس مورد نظر می توانید در منو File گزینه Save for web را بزنید. یا از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Alt + S استفاده کنید.

کاهش حجم عکس
کاهش حجم عکس

۲- پس از ورود به بخش Save for Web پنجره زیر را مشاهده میکنید که در اینجا سعی میکنیم مهمترین قسمت ها را معرفی کنیم.

کاهش حجم عکس
کاهش حجم عکس

مطابق تصویر بالا:

در بخش ۱ می توانیم فرمت عکس را تعیین نماییم. این قسمت شامل گزینه هایی مثل jpg,png,gif می باشد. شما می توانید بسته به نیاز خود یکی از فرمت های موجود را انتخاب نمایید. مثلا اینجا ما از فرمت jpg استفاده کرده ایم. اگر فرمت تصویر شما از قبل png باشد بسته به نیاز شما بهتر است شما هم برای خروجی این قسمت را png انتخاب کنید.

در بخش ۲ می توانیم شفافیت و وضوح خروجی را تعیین کنیم. این بخش نیز دارای گزینه های زیر می باشد. هرچقدر خروجی وضوح بیشتری داشته باشد، حجم آن نیز بیشتر می شود.

Low = کمترین کیفیت

Medium = متوسط

High = کیفیت خوب

Very High = بسیار پرکیفیت

Maximum = بیشترین کیفیت

پیشنهاد میکنیم از گزینه Medium یا High استفاده کنید تا کیفیت تصویر تغییر نکند.

در بخش ۳ می توانیم بزرگی اندازه تصویر خروجی را تعیین کنیم. هر چقدر اندازه یک تصویر کوچکتر باشد، حجم آن نیز کمنر می شود. دقت کنید که عرض یا ارتفاع تصویر تابع هم می باشند و اگر شما عرض را تغییر دهید، خودبه خود ارتفاع آن نیز تغییر می کند تا نسبت تصویر به هم نریزد. پیشنهاد میکنیم که این قسمت را انقدر جابجا و کم و زیاد کنید تا روال کار دستتان بیاید.

توجه: در هر مرحله و با تغییر دادن فرمت، کیفیت و اندازه تصویر می توانید تغییرات آن را در پنجره وسط صفحه تماشا کنید. حجم تصویر با هر تغییر ممکن است تغییر کنید، شما می توانید حجم تصویر خروجی را در پایین سمت چپ مشاهده کنید.(برای مثال در تصویر بالا حجم عکس خروجی ۸٫۴۷۲ کیلوبایت است)

جمع بندی آموزش:

به طور معمول اگر بخواهید یک تصویر را با فوتوشاپ ذخیره کنید، ممکن است حجم خروجی آن بسیار بالا شود. در اینجا سعی شد برای کاهش حجم عکس از روش Save for Web استفاده کینم. در این روش با کم کردن میزان شفافیت، نوع فرمت تصویر و اندازه تصویر می توانیم حجم یک تصویر را کم کنیم بدون اینکه کیفیت تصویر خروجی تغییر زیادی کند.

 

مطالب پیشنهادی

آموزش استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر

ربات دانلود آهنگ [email protected] و جستجو آهنگ با ویس

لغو پیامک های تبلیغاتی و لغو سرویس های ارزش افزوده + آموزش

بارگذاری بیشتر در ویندوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *