خانه آموزش اینستاگرام آموزش چگونگی دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

آموزش چگونگی دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

0
اکسپلور اینستاگرام

آموزش چگونگی دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

هر کس در هر کسب و کاری به دنبال شناخته شدن است. دیده شدن، بیشتر از اینکه به شانس احتیاج داشته باشد، به کمی تغییر نیازمند است. بخش آموزش دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام یکی از بخش‌هایی‌ است که کمک زیادی به دیده شدن یک کسب‌و‌کار می‌کند. تب Explore یا همان بخش اکسپلور، یکی از بهترین راه‌هایی‌ست که می‌تواند فالوور و ترافیک زیادی را به سمت شما روانه کند و در نهایت، ورق را به نفع شما برگرداند و کسب و کار شما رونق پیدا می کند.

وبروید قصد دارد در این مطلب، برایتان توضیح دهد که چگونه محتواها و پست ها برای نمایش در این صفحه انتخاب می‌شوند، چگونه می‌توانید با مخاطبانتان از این راه ارتباط و تعامل برقرار کنید، چگونه نرخ تعامل کاربران (Engagement) صفحه‌ی خود را افزایش دهید و در نهایت، چشم‌انداز ارزشمندی به دست آورید و رشد کنید. سپس با استفاده از ویژگی‌های آن، کسب و کار خودتان را بهتر معرفی کنید و بیشتر دیده شوید و رشد کنید.

 

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام  را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما و اینکه معمولا چه چیز هایی انتخاب می کنید انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند، البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت فالور هایتان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

اگر کمی ساده‌تر توضیح دهیم، اینطور می‌شود گفت که پست‌های نمایش داده شده در بخش اکسپلور اینستاگرام، به این که شما چه پیج‌هایی را فالو کرده‌اید ارتباط مستقیمی ندارد. برخلاف صفحه‌ی اصلی اینستاگرام که تنها پست‌های صفحاتی را نمایش می‌دهد که شما آن‌ها را فالو کرده‌اید. الگوریتمی که برای بخش اکسپلور در نظر گرفته شده است، (کاملاً صادقانه) فعالیت‌هایی که در اینستاگرام‌تان داشته‌اید را بازتاب می‌دهد. یعنی هرچه را که نگاه میکنید آن دسته را برای شما می آورد.

حال که این قسمت را توضیح دادیم و فهمیدیم که چه پست ها و مطالبی در بخش Explore اینستاگرام آورده می شود بریم سراغ این مطلب که چگونه مطالب خود را در این بخش بیاوریم تا دیده شوند.

 

محتوای بخش اکسپلور اینستاگرام (explore instagram)چطور انتخاب می‌شود؟

وقتی بحث به محتوای نمایش داده شده در explore می‌رسد، داده‌ها و مطالب بسیار مهم هستند. اینستاگرام سعی دارد محتوای نمایش داده برای هر کاربر مختص به خود او باشد. این اختصاصی‌سازی به این شکل اتفاق می‌افتد که اینستاگرام پست‌های موجود در اکسپلور را بر اساس لایک‌ها و صفحاتی که فالو می‌کنید، به نمایش می‌گذارد. با اینکه الگوریتم انتخاب محتوا به طور دقیق برایمان مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد طبق قوانین زیر انتخاب می‌شوند:

 • محتوای نمایش داده شده در اکسپلور Explore اینستاگرام، پست‌هایی هستند که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام جذب آن‌ها شده‌اند و لایک و ویو بالا دارند.
 • محتوای نمایش داده شده بر اساس پست‌هایی است که کاربر قبلا با آن‌ها درگیر شده است و آنهرا نگاه کرده است.
 • محتوای نمایش داده شده در اکسپلور Explore اینستاگرام، پست‌هایی بر اساس محتوای صفحات فالو شده توسط کاربر است. با گذشت زمان، اینستاگرام الگوهای فعالیت کاربران را شناسایی کرد و از آن به بعد، محتواها را بر اساس آن الگوها نمایش می‌دهد. همچنین، اینستاگرام سعی کرد طرز کار اکانت‌های مشابه و چگونگی عملکرد آن‌ها را بررسی کند و فرض را بر نتایج بررسی‌هایش اعمال کند. پس بر اساس سوابق کاربر است.

 

چند نکته ساده برای نمایش محتوا در اکسپلور Explore اینستاگرام

۱- مخاطبان خود را باید بشناسید

باید از خود بپرسید که مخاطبان شما واقعاً به چه چیزی احتیاج دارند و کسب و کار شما چطور می‌تواند به آن‌ها کمک کند؟ و چه چیزی می تواند رد اختیار آنها قرار دهد؟

برای کار با اکسپلور Explore اینستاگرام سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • مشتریان هدف شما چه دسته ای از افراد هستند؟
 • مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟
 • مشتریان شما به چه چیزهایی علاقه‌مند هستند؟
 • اکانت اینستاگرام آن‌ها چگونه است؟
 • فالور های آنها چه کسانی هستند؟

بعد از جواب دادن به سوالات بالا به این فکر کنید که در بخش اکسپلور اینستاگرام چه فردی می‌خواهید نمایش داده شوید؟ فرد موردنظرتان به چه چیزهایی علاقه خواهد دارد؟ با شناخت بهتر مخاطب هدفتان، راحت‌تر می‌توانید با آن‌ها تعامل کنید.

 

۲- به مخاطب خود گوش دهید

اهمیت دادن به مخاطب می‌تواند بین دیده شدن یا نشدن محتوا  تفاوت ایجاد کند. برای اینکه محتوای‌تان متناسب با مخاطب‌تان باشد، لازم است بدانید کاربران با چه نوع محتوایی بیشتر تعامل دارند و چه محتوایی را یشتر دوست دارند. اگر تاکنون اکانت‌های مرتبط با صنعت خود و مخاطب هدفتان را دنبال کرده باشید، احتمالاً می‌دانید باید چه نوع محتوایی تولید کنید تا در بخش اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید. رعایت چند نکته‌ی ساده شما را به حضور در این بخش اینستاگرام نزدیک می‌کند:

 • به نظم کلی بخش Explore گوش دهید: غالب کلی پست‌هایی که نمایش داده می‌شوند چه چیزی هستند؟ عامل زیبایی‌شناختی آن‌ها چیست؟ چه موضوعاتی در جامعه مخاطبان شما پرطرفدار هستند؟ اینها تمام چیزهایی هستند که باید در خاطرتان نگه دارید.
 • از قابلیت‌های جستجوی اینستاگرام استفاده کنید: با استفاده از این قابلیت می‌توانید بدانید در منطقه‌ی جغرافیایی‌تان چه محتوایی محبوب و پر طرفدار است. برای این کار می‌توانید در جستجوی اینستاگرام بر روی تب Places کلیک کنید و تگ دقیق‌تری از موقعیت جغرافیایی خود بدهید و نوع محتواهایی که نمایش داده می‌شوند را یادداشت کنید.
 • فالوینگ‌ها و فالورهای خود را بررسی کنید: فالویینگ‌ها و فالورهای‌تان چه محتواهایی را لایک کرده‌اند و دوست دارند؟ روی آیکن قلب در نوار پایین اپلیکیشن کلیک کنید، سپس از بالای صفحه، فالویینگ را انتخاب کنید. به این ترتیب، می‌توانید ببینید افرادی که دنبال می‌کنید با چه نوع محتوایی سروکار دارند و چه مطلبی را می پسنندند.

 

۳- از هشتگ‌ها استفاده کنید

برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام هشتگ‌ها چاشنی شبکه‌های اجتماعی هستند. فرق نمی‌کند مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند یا نه، هشتگ‌ها برای بازاریابان اهمیت زیادی دارند. اولین کاری که برای دیده شدن محتوایتان می‌توانید انجام دهید این است که از هشتگ‌ استفاده کنید و محتوای‌تان را از گم شدن در میان انبوه محتوا نجات دهید. هشتک بسیار مهم است. هشتگ‌ها شبانه روزی کار می‌کنند و هرکس که آن‌ها را در هر ساعت از شبانه روز جستجو کند، نشان داده می‌شوند. با کشاندن مخاطبان به صفحه شما کار راحت‌تر می‌شود. به هرحال خیلی مهم است که روش صحیح استفاده از هشتگ‌ها را بدانید. یادتان باشد، هرچیزی را هشتگ نکنید و مشخصاً درباره‌ی موضوع کسب‌و‌کارتان باشد.

 

۴- کاربران را به تعامل تشویق کنید

از هر کاری که می‌توانید برای افزایش تعامل و همکاری کاربر با محتوایتان انجام دهید، دریغ نکنید تا مخاطبان هدفتان را به دست آورید. هرچه پست اینستاگرامتان لایک و کامنت بیشتری دریافت کند، شانس بیشتری دارد تا در صفحه‌ی اکسپلور اینستاگرام مخاطب هدفتان نمایش داده شود. زمانی که عکس یا ویدیویی را منتشر می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید فالوئرها یا کامنت‌های بیشتری داشته باشید.

اگر برای صفحه اینستاگرام‌تان استوری می‌گذارید، مطمئن شوید لوکیشن خود را هم مشخص کرده‌اید. با ثبت لوکیشن شانس‌تان را برای دیده شدن در استوری‌های منطقه‌ی زندگی خود افزایش می‌دهید. همین امر، کاربران محلی را با برند شما آشنا می‌کند و به سمت شما می آیند.

 

نتیجه‌گیری نهایی

اگر از هر ترفندی که برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، از بخش اکسپلور اینستاگرام غافل نشوید، بازهم مثل همیشه شناخت مخاطب حرف اول را می‌زند. اکسپلور اینستاگرام در شناخت مخاطب تاثیر زیادی دارد. شناخت مخاطب کمک می‌کند تا محتوای متناسب با سلیقه‌ی او را خلق کرده و از این راه، او را بیشتر به سمت خود جذب کنید. در کنار این مسئله، استفاده از هشتگ‌ها را هم همیشه گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید.(هشتک بسیار مهم است)

با وبروید همراه باشید…

 

مطالب پیشنهادی

آموزش رفع ارور Link not allowed در اینستاگرام

دانلود ویدیو از اینستاگرام در اندروید + معرفی نرم افزار

 

بارگذاری بیشتر در اینستاگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *